close
تبلیغات
مقاومت حرارتی
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
loading...
YourAds Here YourAds Here

ِیونولیت بسته بندی

بازدید : 2
سه شنبه 9 بهمن 1397 زمان : 11:04

مقاومت حرارتی

مقاومت حرارتی متقابل k-value (1 / k) است.

مقاومت حرارتی (R-value)

مقاومت حرارتی (R-value) متقارن l (1 / l) است و برای محاسبه مقاومت حرارتی مواد یا مواد کامپوزیتی استفاده می شود. مقدار R را می توان به صورت ساده تعریف کرد به عنوان مقاومت که هر ماده خاصی به جریان گرما ارائه می دهد. مواد عایق خوب مقدار R بالا داشته باشند. برای ضخامت های غیر از 1 متر، مقدار R به طور مستقیم نسبت به افزایش ضخامت مواد عایق افزایش می یابد. این x / l است، که x نشان دهنده ضخامت ماده در متر است.

ضریب انتقال حرارت (U) (kcal m-2 h-1 ° C-1)

نماد U ضریب انتقال حرارت را برای هر قسمت از یک ماده یا کامپوزیت مواد تعیین می کند. واحد SI برای U در هر متر مربع بخش در هر ساعت در درجه سانتیگراد، تفاوت بین دمای داخل هوا و دمای هوای خارج است. همچنین می تواند در سایر سیستم های واحد بیان شود. ضریب U شامل مقاومت حرارتی هر دو سطح دیوارها یا کف، و همچنین مقاومت حرارتی لایه های فردی و فضاهای هوا است که ممکن است درون دیوار یا کف خود قرار گیرد.

نفوذ به بخار آب (pv)

گروه تولیدی ایران ورق

این مقدار به عنوان مقدار بخار آب تعریف می شود که از طریق واحد سطح یک ماده از ضخامت واحد عبور می کند، زمانی که تفاوت فشار آب بین دو چهره مواد یک واحد است. این می تواند به صورت g cm mmHg-1 m-2 day-1 یا در سیستم SI به صورت g m MN-1 s-1 بیان شود (grams meter در هر مگا نیوتن در ثانیه).

مقاومت به بخار آب (rv)

این متضاد نفوذ به بخار آب است و به عنوان rv = 1 / pv تعریف شده است.

5.2 چرا عایق لازم است
عملکرد اصلی مواد عایق حرارتی مورد استفاده در کشتی های ماهیگیری کوچک با استفاده از یخ، انتقال گرما از طریق دیوارهای نگهدارنده ماهی، دریچه ها، لوله ها یا پایه ها را به جایی که در آن ماهی یا یخ سرد ذخیره می شود، کاهش می دهد. با کاهش میزان نشت گرما، مقدار یخ که ذوب می شود می تواند کاهش یابد و بنابراین کارایی روند یخ زدگی می تواند افزایش یابد. همانطور که قبلا بحث شده است، یخ مورد استفاده قرار می گیرد زیرا انرژی گرمایی را از ماهی حذف می کند، بلکه از طریق گرما از طریق دیواره مخزن ذخیره می شود. عایق در دیواره های ظرف می تواند میزان گرما را که وارد ظرف می شود را کاهش دهد و بنابراین مقدار یخ مورد نیاز برای نگه داشتن محتویات سرد را کاهش می دهد.

مزایای اصلی جداسازی ماهی با مواد مناسب عبارتند از:

برای جلوگیری از انتقال حرارت از هوای اطراف گرم، اتاق موتور و نشت گرما (دیوارهای نگهدارنده ماهی، دریچه ها، لوله ها و پایه ها)؛

برای بهینه سازی ظرفیت مفید ماهی های نگهداری ماهی و هزینه های عملیاتی تمیز کردن ماهی؛

برای کمک به کاهش نیازهای انرژی برای سیستم های تبرید، اگر از آنها استفاده می شود.

5.2.1 مواد عایق
از آنجا که فضای نگهداری اغلب در پرداخت هزینه های عروق کوچک و هزینه های عایق می تواند به میزان قابل توجهی از هزینه های مربوط به ساخت و ساز، انتخاب مواد عایق می تواند بسیار مهم است.

چندین ماده عایق حرارتی به صورت تجاری برای کشتی های ماهیگیری استفاده می شود، اما تعداد کمی از آنها برای این منظور کاملا رضایت بخش هستند. مشکلات اصلی عبارتند از عدم توانایی مکانیکی کافی و جذب رطوبت. این مسئله به ویژه در کشتی های ماهیگیری بسیار مهم است، جایی که یخ ذوب به عنوان یک محیط خنک کننده استفاده می شود. عایق های حرارتی با حباب ها یا جک های گاز داخل یک ساختار فوم کار می کنند. هنگامی که این سلول های گاز با رطوبت پر می شوند، در کارایی عایق ها زیان های قابل توجهی وجود دارد.

هدایت حرارتی آب (در دمای 10 درجه سانتیگراد) برابر با 0.5 کیلوکالری m-1 h-1 ° C-1 و یخ (در 0 درجه سانتیگراد) 2 kcal m-1 h-1 ° C-1 (حدود چهار بار ارزش آب). در مقایسه، دمای هوای رکود خشک حدود 02/0 کیلوکالری در m-1 h-1 ° C-1 است. شکل 5.1 هدایت حرارتی R-11، هوای خشک، بخار آب و یخ را در یک ماده عایق نشان می دهد و نشان دهنده افزایش قابل توجه هدایت حرارتی است که می تواند در صورت قرار دادن هوا یا گاز توسط بخار آب در عایق قرار گیرد.

جذب رطوبت توسط مواد عایق شده می تواند نه تنها با تماس مستقیم با آب نشت به دیواره نگه، بلکه همچنین توسط تراکم بخار آب در دیواره ها که در آن نقطه خورش در گرادیان درجه حرارت از طریق دیواره ها رسیده است.

بنابراين طراحي موثر موانع بخار آب از اهميت زيادي براي حفاظت از عايق حاصل از رطوبت برخوردار است. در اکثر اوقات انتقال بخار آب از بیرون به داخل دیواره های نگه داشته می شود، زیرا دمای خارجی احتمالا بالاتر از دمای داخلی است. این به لایه مقاوم در برابر رطوبت در خارج از عایق نیاز دارد و همچنین یک مانع ضد آب در پوشش برای جلوگیری از ورود آب مایع مایع به عایق. مانع بخار می تواند از طریق سطوح آبشستگی از پیش ساخته شده در

برچسب ها یونولیت ,
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 3

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 35
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 3
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 23
 • بازدید سال : 35
 • بازدید کلی : 70
 • کدهای اختصاصی