close
تبلیغات
نحوه اجرای تری دی پنل
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
loading...
YourAds Here YourAds Here

ِیونولیت بسته بندی

بازدید : 7
دوشنبه 19 آذر 1397 زمان : 9:47

در ابتداي نصب پنلهاي ديوار بايد يك پنل در منتهياليه گوشه يك ديوار خارجي به تیتر پنل شالوده نصب و شاقولي گردد . اين پنل به عنوان مبناي نسب ديوارهاي هم راستا و عمود بر خویش ميباشد . ميلگردهاي اتصال بايد بين شبكه جوششده و هسته عايق قرار گرفته و به شبكه متصل شوند . براي جلوگيري از ايجاد ترك به دور بازشوها حتمی هست از مشهاي فراهم مطابق شكل به کار گیری نمود (شبكههاي U شكل) .

واجب می باشد كه چارچوب (فريم) درب و پنجره پيش از بتنپاشی و یاور با نصب پنل در محل خود به چهره شاقولي قرار گرفته باشد . بايد اعتنا شود كه پنجره در طبقات مختلف كامل روي هم قرار گرفته باشند و ديوارهاي طبقات با نیز از بالا تا پايين نیز باد باشند . به طوركلي براي اتصال پنلها به نیز و يا بنا از دو نوع اتصال يا ميلگردهاي سايز ۶ و ۸ يا مشهاي (توريهاي) اتصال استعمال ميشود . چشمه مشهاي اتصال معمولاً مساوي چشمههاي شبكه پنل ميباشد . از شبكههاي U شكل جهت بدور درب و پنجره و از شبكههاي L شكل جهت كنجها و نبشهاي ديوارها و از مشهاي تخت براي اتصال دو پنل به هم و يا به رخ ۴۵ سکو در ۴ گوشه پنجره استفاده ميشود . اتصال دو پنل كنار نیز به وسيله شبكههايي از مال شبكههاي مش تخت و با به عبارتی ضخامت و آرماتورهاي تقويتي به ارتفاع ۶۰ سانتيمتر كه در هر يك متر طول نصب ميشود انجام ميگيرد . اين آرماتورها در هر دو رو يه پنل نصب ميگردد و ميبايست ۳۰ سانتيمتر از هر پنل مورد اتصال را بپوشاند . اين اتصالات كه از متاع مش پنل ميباشد و ميبايست ۱۰ سانتيمتر از هر پنل را بپوشاند به فیس اتصال تخت در محل اتصال دو پنل، اتصال قائم براي اتصال دو پنل به صورت ۹۰ درجه و اتصال U در بازشو و محل اتصال در و پنجره به ديوار به کارگیری ميشود . ميلگردهاي زمینه استفاده بايد از دسته عاجدار باشد .

در چهره استفاده از سيستم تاسيسات مكانيكي خودكار، اضطراری هست لولههاي مربوط از فرآورده پليمري باشد . لولههاي مصرفي براي لولهكشي برق خودكار از فرآورده لوله پليكا و در موردها یگانه در نقاط معینی از لوله خرطومي فشار قوي استعمال ميشود . براي اجراي مسير عبوري بر روي هسته عايق نشانهگذاري شده، بعد از آن به وسیله دمنده حرارتي، هسته عايق در آن ناحيه ذوب شده به طوري كه غلاف لوله از باطن شيار عبور داده شود . در هر حالا بايد پوشش بتني مناسب پشت شبكه رعايت شود . هنگام استعمال لولههاي آب گرم در سيستم توكار بايستی هسته عايق محیط لوله به فاصله حدود ۲۰ ميليمتر برداشته شود . بايد همانطوري كه لولههاي آب گرم با قشري از بتن به دور تا دور خویش اشراف گردند .

بايد به طور همزمان با كار نصب تاسيسات، نقشههاي “چون ساخت” (ازبيلت) از تاسيسات برقي و مكانيكي توكار تهيه شود . به طوري كه در فیس بروز مشكلات احتمالي محل و مسير دقيق تاسيسات مشخص و معلوم باشد . پنلهاي غير باربر بايد توشه ثقلي ناشي از وزن خویش و همچنين بار جانبي ناشي از ز‌لزله به تیتر قطعات الحاقي ساختمان و در ديوارهاي خارجي توشه ناشي از باد مطابق مبحث ششم ضوابط ملي ساختمان را تحمل نمايد . استفاده از مفتول به قطر ۲ ميليمتر براي پنلهاي غير باربر مجاز هست .
اتصال پنلهاي غير باربر به اسكلت فلزي ميتواند به دو مدل مشروح زير باشد:
اتصال پاندولي شكل: در اين مدل اتصال پنلهاي غير باربر با ميلگردهايي (عموماً U شكل) كه به تير فوقاني يا دال سقف اتصال دارند، مهار ميشود . براي اجراي اين پنل و عدم جابجايي نصیب تحتاني بايد تمهيدات حتمی براي اتصال به كف (كاشت ميلگرد) ايجاد گردد .

اتصال جانبي پنل: در اين نوع اتصال پنلهاي غير باربر با ميلگردهاي جوششده به ستونهاي فلزي مهار ميشوند . واجب است براي اجرا و عدم جابجايي پنلها، قسمتهاي فوقاني و تحتاني با تمهيدات لازم به اجزاي اصلي سازه متصل گردند .

در مسئله اسكلت بتن نيز همين دو راه و روش اتصال وجود دارد . ولي توصيه ميگردد اتصالات پنل غير باربر به اسكلت بتن، پيش از بتنريزي قطعات اصلي سازه در آن تعبيه گردد تا از كاشتن ميلگرد در تيرها و ستونها اجتناب شود . مقاومت فشاري بتن پاشيده گردیده در ديوارهاي غير باربر ميتواند حداقل ۱۲ مگاپاسكال اختيار شود، همچنين به کارگیری از بتن سبك در پنلهاي غير باربر مجاز می باشد . در استفاده از پنلها به عنوان ديوارهاي پيراموني ساختمان بايد شرايط ذكر شده در مباحث هجدهم قوانین ملي ساختمان با تیتر عايقبندي و تنظيم صدا و مبحث نوزدهم با عنوان صرفهجويي در مصرف انرژي به یاور مشخصات ارائه گردیده در مبحث چهاردهم رعايت شود . فاصله مش از عايق پلياستايرن بسته به مورد ۱ يا ۲ سانتيمتر هست . پنلها بعد از آن از نصب از هر طرف بين ۳ تا ۴ سانتيمتر بتنپاشی ميگردد . بعدها پنلها ۳×۱ و يا ۱/۲۰×۳ متر میباشد ولي بنا به قضیه قابل تغيير ميباشد . شکلهای ۴ تا ۱۲ انواع اتصالات را در ۳D Panel ها نشان می دهد .

mn1


mn2
شکل ۴ .
شیوه اتصال دیوار به دیوار
nb1


nb2
شکل ۵ .
طریق اتصال دو دیوار
bb1


bb2
شکل ۶ .
روش اتصال سپری شکل دو دیوار
nn1


nn2
شکل ۷ .
طرز اتصال پنل سقف به دیوار خارجی
cc1


cc2
صورت ۸ .
شیوه اتصال دیوار داخلی و پنلهای سقفی دو طرف آن
tt1
صورت ۹ .
طرز اتصال پنل دیواری به ستون
tt2
شکل ۱۰ .
طریق اتصال پنل دیواری مشبک به ستون یا این که قطعه بتنی
tt3
صورت ۱۱ .
نحوه اتصال پنل دیواری مشبک به کف و سقف
tt4
شکل ۱۲ .

یونولیت بسته بندی
طرز اتصال پنل دیواری مشبک با چارچوب فلزی
بتنپاشي (شاتكريت) در سيستمهاي پنلي به راه خیس فیس ميگيرد كه اين رویکرد به دو دسته بتنپاشی با نازل دستي و بتنپاشی با پمپ مكانيكي انجام ميشود . در خط مش استعمال از نازل دستي ابتدا بتن در محل با دقت به طرح اختلاط زمینه حیث ساخته ميشود . نازل دستي از يك قيف و يك لوله متصل به پمپ باد تشكيل گرديده می‌باشد . بتن پس از ایجاد در مقادير كم وارد قيف گردیده و توسط اپراتور بتنپاشی با فشار باد بر روي تراز كار پاشيده ميشود (شکل ۱۳) .

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 3

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 35
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 20
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 21
 • بازدید ماه : 40
 • بازدید سال : 52
 • بازدید کلی : 87
 • کدهای اختصاصی